Informace rodičům k zahájení školního roku 2021/2022

25.08.2021

Zvláštní pravidla platná pro děti do 6 let v mateřských školách. viz. INFO pro školy MŠMT - Návrat ze zahraničí

Děti do 6 let nepodléhají povinnosti testování , pro mateřské školy se uplatňují zvláštní pravidla:

• V případě dětí do 6 let věku v mateřské škole nebo podobné instituci, s výjimkou

dětí přeshraničních pracovníků a studentů, kteří za účelem výkonu práce nebo vzdělávání pravidelně alespoň jednou týdně oprávněně překračují státní hranici s Českou republikou do nebo ze sousedního státu a pro cesty do nebo ze sousedního státu za účelem výkonu práva péče o nezletilé dítě nebo styku s ním anebo za účelem návštěvy manžela nebo registrovaného partnera, který je v sousedním státě zaměstnán nebo tam studuje,

nesmí mateřská škola nebo podobná instituce umožnit osobní přítomnost dětí, které se vrátily ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, po dobu 7 dní od vstupu na území České republiky, resp. po dobu 10 dní, jde-li o návrat ze zemí s extrémním rizikem nákazy.

Čili pokud se děti ve věku do 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR. ▪ I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.  Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí. viz. (stahnout návrat ze zahraničí výše).

Hromadná informativní schůzka pro rodiče na začátku školního roku se neuskuteční a to z důvodu zvýšeného rizika nákazy Covid-19  a jeho mutací po návratu obyvatel z letních dovolených.

- Prosíme rodiče přihlášených dětí, kteří  se mohou dostavit do MŠ vzhledem k výše uvedeným okolnostem, aby si během pondělí 30.8.2021 a to od 8:00 - do 16:00 hod. vyzvedly v mateřské škole potřebnou dokumentaci k vyplnění pro školní rok 2021/22, které přinesou vyplněné  první den nástupu dítěte do MŠ.

Dokumentace:

• Dohoda o podrobnostech docházky
  • Zmocnění k odvádění dítěte
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů u nově přihlášených dětí
  • Dotazník na kontrolu aktuálnosti osobních údajů dítěte a zákonných zástupců a souhlas s jejich zpracováním

- Stravné za měsíc září 2021 se bude vybírat zpětně v měsíci říjnu 2021

- Provozné zůstává ve stejné výši 300,- Kč a bude se vybírat začátkem měsíce září 2021

- Změna ve výši stravného od 1.9.2021 z důvodu navýšení finančních limitů

Zahájení školního roku vzhledem ke Covid-19

Mateřská škola zahájí svou činnost v plném rozsahu se školskými právními předpisy 1.9. 2021.

MŠMT zaslalo všem školám jednotný

Manuál - Soubor doporučení k provozu škol  a testování ve školním roce 2021/22

- podle kterého se testování týká pouze dětí z přípravných tříd ZŠ a žáků ZŠ

- děti se v MŠ ve středu 1.9. 2021  testovat nebudou!
- rodiče dbají na to, aby přivedly děti do školky zdravé, bez příznaků infekčního onemocnění! (Jako je kašel, rýma, zvýšená teplota, bolesti v krku).

- děti, které trpí alergií, si donesou potvrzení dětského lékaře případně alergologa

- osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit!!

- Každá osoba  je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření MZd.

- děti přihlášené do MŠ nemusí mít při vstupu do MŠ zakryté dýchací cesty ochrannou rouškou!

- děti ani pedagogové při výchovně-vzdělávací činnosti nemusí užívat ochranu dýchacích cest

- Každá osoba při vstupu do budovy použije dezinfekci rukou, zbytečně se nezdržuje a neshlukuje

- Nejsou stanovena žádná závazná plošná pravidla pro organizaci vstupu dětí ve třídách.

Škola zajišťuje v rámci své kompetence:

• dezinfekci rukou, úklid prostor, dodržování základních hygienických pravidel, časté větrání atd.
  • škola průběžně dětem i zaměstnancům zdůrazňuje zásady osobní a respirační hygieny
  • škola upozorňuje zaměstnance školy a zákonné zástupce dětí, že osoby s příznaky infekčního onemocnění, nemohou do školy vstoupit
  • doporučuje se, aby pobyt zákonných zástupců dětí a dalších třetích osob uvnitř budovy školy byl omezen, pokud to lze na nejnutnější dobu

· 1. Den nástupu dětí do MŠ

Provozní doba mateřské školy:

6,30 - 15,30 hod.

• děti přicházejí do MŠ od 6,30 do 8,00 hod.
  • od 8:00 hod. se budova MŠ uzamyká!
  •  škola zodpovídá za bezpečnost a za ochranu dětí
  • rodiče si vyzvedávají děti v době od 12:00hod do 12:15
  • a v odpoledních hodinách od 14:15 hod.
  • Dětem připravte:
  • vhodné oblečení do třídy a na pobyt venku, pokrývku hlavy na pobyt venku, přezůvky do třídy - s pevnou patou a podrážkou, ne kroksy, tenisky a holínky na zahradu, pláštěnku do skřínky uvítáme (deštník není vhodný ani bezpečný)
  • náhradní oblečení do skřínky pro případ potřeby včetně spodního prádla, ponožek..
  • pyžamko pro děti s celodenní docházkou,
  • předškolní děti již pyžamko na odpolední odpočinek nepotřebují
  • hrníček z tvrzeného plastu pro nově příchozí děti
  • dětskou roušku v sáčku do skřínky pro případné použití
Seznámení rodičů se školním řádem !!!
Seznámení rodičů se školním řádem a jeho dodržování je závazné pro zákonné zástupce i zaměstnance školy!
Ke stažení zde:

Školní řád pro školní rok 2021/22

Dodatek školního řádu č.1

Dodatek školního řádu č.2

Dodatek školního řádu č.3

Dokumenty, které rodiče přinesou vyplněné 1. den:

• Dotazník na kontrolu aktuálnosti osobních údajů dítěte, kontaktů zákonných zástupců a souhlas s jejich zpracováním.
  • Zmocnění k odvádění dítěte.
  • Dohoda o podrobnostech docházky.
  • Souhlas se zpracováním osobních údajů.